טלוויזיה בעידן האינטרנטי

שירותי טלוויזיה דיגיטליים מותאמים אישית תופסים את מקומן של חבילות תקשורת מלאות במחיר קבוע. הלקוח מעוניין לשלם רק על מה שהוא רוצה לצפות בו, והגמישות והנגישות של הסמארטפון מועתקות למסך הגדול דמיינו שאתם נכנסים לביתכם, מתיישבים על הספה, האורות מתעממים והקיר שמולכם הופך כולו למסך טלוויזיה באיכות צפייה מדהימה. המסך הענק מציג לכם מידע שממתין…

שירותי טלוויזיה דיגיטליים מותאמים אישית תופסים את מקומן של חבילות תקשורת מלאות במחיר קבוע. הלקוח מעוניין לשלם רק על מה שהוא רוצה לצפות בו, והגמישות והנגישות של הסמארטפון מועתקות למסך הגדול

דמיינו שאתם נכנסים לביתכם, מתיישבים על הספה, האורות מתעממים והקיר שמולכם הופך כולו למסך טלוויזיה באיכות צפייה מדהימה. המסך הענק מציג לכם מידע שממתין לעיונכם ולצידו המלצות צפייה אישיות בסדרות וסרטים שמתאימים במיוחד עבורכם. השליטה והניווט במסך העצום מתבצעת באמצעות העיניים בלבד ומרגע בחירת התוכן האורות נכבים והמכשיר הנייד עובר לשקט כדי שלא יפריעו לכם בצפייה.
זה אמנם תרחיש שאפשרי רק בשנים הקרובות אבל העתיד כבר כאן. STINGTV הינו שירות טלוויזיה דיגיטלי ומהפכני המאפשר ללקוח לבחור ולשלם רק על מה שהוא רוצה.

אם מסתכלים על שוק התקשורת היום בישראל אפשר למפות כמה קבוצות תקשורת שמציעות את אותו מודל מסורתי שקיים כבר לא מעט שנים.
המודל המוכר מתבסס בדרך כלל על חבילת תקשורת הכוללת ספק ותשתית אינטרנט, שירות טלוויזיה הכולל חבילת תוכן בסיסית, ממיר לצפייה, התקנה באמצעות טכנאי ושירות טלפוני מלא במחיר קבוע.
המודל המסורתי עדין תקף אבל שינויים טכנולוגים וצרכניים שהתרחשו בשנים האחרונות מאפשרים לצרכן המתקדם להפיק יותר ולשלם פחות.

את השינוי הצרכני העיקרי אני זוקף לזכותו של סטיב ג'ובס מנכ"ל Apple שעלה לבמה עם סניקרס וחולצת גולף שחורה בינואר 2007 והציג לראשונה את האייפון הראשון. האייפון הזה אפשר בפעם הראשונה לגשת לחנות אפליקציות ולהוריד אפליקציות שונות למכשיר האישי של הלקוח. מאז עברו 11 שנה והיום הרוב המוחלט של האוכלוסייה יודע כיצד למצוא את השירותים שמתאימים לו, להוריד אותם ולצרוך אותם.

שינוי צרכני נוסף נוצר ע"י כניסה של שירותי מסרונים כגון whatsapp, השינוי הזה שינה את הצורה שאנחנו מתקשרים ביננו ואף עם ספקי השירותים שלנו. חלק גדול מהאוכלוסייה היום מעדיף לתקשר באמצעות מסרונים ולא טלפונית.

במקביל לשנויים הצרכניים, אנחנו מזהים במהלך השנים האחרונות קפיצת מדרגה בעולם הטלוויזיה שאף קיבלה את התואר "תור הזהב של הטלוויזיה". בשנים הללו מוקמות מאות חברות תוכן התורמות לגידול חד בכמות הסרטים והסדרות המופקים ברחבי העולם (מדובר לדוגמא על למעלה מ-600 סדרות חדשות המופקות על ידי האולפנים האמריקאים הגדולים רק ב2018) כמו כן אנחנו עדים למעבר של כוכבי קולנוע גדולים מהמסך הגדול למסך הקטן החל ממריל סטריפ וניקול קידמן ועד לרוברט דה נירו ודסטין הופמן.

השינויים הצרכנים האלו ואחרים וחדירה מהירה של אינטרנט מהיר לבתים בישראל מאפשרים לייצר מודל חדש בעולם הטלוויזיה, מודל משתלם ונוח יותר עבור הצרכן ואלו הם העקרונות שהנחו אותנו בהקמה של STINGTV.

השירות מציע את התוכן האיכותי ביותר בישראל מבית yes ומאפשר ללקוח לבחור חבילות תוכן עשירות מעולמות: הסדרות, הסרטים, הילדים, המדע והטבע ומגוון חבילות ספורט.

התוכן של STINGTV נהנה כאמור מהמאגר העצום של התוכן מבית yes עם סדרות, סרטים, תכני ילדים ותכנים דוקומנטריים ממיטב האולפנים בארץ ובעולם כולל התכנים של HBO, FOX, SHOWTIME, דיסני, וורנר ועוד .
אחד מהיתרונות הבולטים של STINGTV הוא קטלוג הפקות המקור מבית yes הכולל בין השאר סדרות כמו "פאודה", "על הספקטרום", "תום יער עושה את שביל ישראל", "תאג"ד", "שטיסל", "השוטר הטוב" ו"האחיות המוצלחות שלי", סדרות שזכו להצלחה גם בארץ וגם בעולם.

סך הכול מציע שירות STINGTV למעלה מ-40 ערוצים וספריית VOD עשירה לבחירת הלקוח. בנוסף הלקוחות יכולים לבחור גם חבילה משפחתית בעלות של 99 ₪ הכוללת את כל החבילות האחרות.
כל אחת מהחבילות מגיעה עם כל הערוצים הישראלים בחינם בתוך החבילה.

מודל כזה מאפשר לצרכן את מלוא השליטה על התוכן, רק הצרכן מחליט באיזה תכנים הוא והילדים שלו יצפו ובהתאם גם כמה הוא ישלם.

בדומה לחנויות האפליקציות במכשירים הניידים STINGTV מאפשרת להוסיף ולהסיר כל אחת מחבילות התוכן בכל זמן ובכל מקום.
המשמעות היא שהלקוח בוחר בעצמו אחת או יותר מהחבילות מעולמות התוכן השונים ובכך הוא יכול להחליט איזה תוכן יכנס לביתו. לדוגמה, משפחה שמעוניינת רק בחבילת מדע וטבע והערוצים הישראלים תשלם 29 ₪ בלבד. מדובר במחיר הכניסה הזול ביותר היום בעולם הטלוויזיה בארץ.

כיוון שמדובר בשירות חדש נבחרה עבורו הטכנולוגיה העדכנית ביותר בעולם הטלוויזיה והוא מבוסס על מערכת ההפעלה של Android TV שהינה מערכת פתוחה המאפשרת ללקוח להוריד אפליקציות שונות ומשחקים המותאמים לטלוויזיה. הצפייה אפשרית באמצעות טלוויזיות חכמות או באמצעות סטרימר ותתאפשר בנוסף לטלוויזיה גם בטאבלט ובסמארטפון. הסטרימר מתחבר באמצעות Bluetooth למגוון רחב של מוצרים (מקלדת, רמקול וסוגים שונים של joystick אלחוטיים) ומאפשר לצופה ליהנות מחוויית צפייה ומשחק עשירה.

צריך לזכור ש- STINGTV מגיע מחברת האם yes שמובילה את מהפכת איכות הצפייה בארץ ומתמחה ב-20 השנים האחרונות בטכנולוגיה ואיכות שידור. המומחיות הזאת נראית לעין כבר במבט ראשון גם באיכות השידור וגם בממשק המשתמש השואב את עקרונות הניווט שלו מממשקי המשתמש המובילים היום בעולם הטלוויזיה.
כראוי למוצר חדש ועדכני, ממשק המשתמש מאפשר גישה מהירה למספר פיצ'רים שמאפשרים ללקוח לצפות בצורה מיידית בכל תוכן מבלי להתחשב בזמן השידור.
"המשך צפייה" לדוגמה מאפשר להמשיך לצפות בתכנים שלא נצפו עד הסוף ואף לעקוב אחרי הסדרות האהובות עליכם בלחיצת כפתור.
"השבוע שהיה" מאפשר גישה לכל אחד מהתכנים ששודרו בכל הערוצים במהלך השבוע האחרון ללא צורך בהזמנת הקלטה מראש.

תפיסת העולם של STINGTV מנחה תפיסת שירות דיגיטלית לחלוטין, כך שאין מוקד שימור לקוחות וכל תהליך השירות הינו עצמאי לחלוטין – החל מתהליך ההתחברות, קבלת מענה ותמיכה באתר וחופש מלא להוסיף, להסיר או לשנות חבילות בכל עת.
הבנו שלפעמים הצרכן לא מוצא את כל התשובות באתר ומעוניין לדבר עם גורם אנושי, בנוסף קהל היעד שלנו איננו מעוניין להמתין על הקו לנציג ומעדיף להתכתב עם נציג ולכן יש לנו היום מוקד תמיכה בצ'ט שעונה בדרך כלל בפחות מ-30 שניות.

המהפכה ש STINGTV – הביאה לישראל רק לפני חצי שנה היא רמז לבאות, אין ספק שבשנים הקרובות נראה מעבר הדרגתי ממצב שבו לקוחות מנויים לחבילת "הכול כלול" בחברת תקשורת יחידה למצב שבו הלקוח מלקט את הטוב ביותר עבורו בכל אחד מהעולמות התקשורת ומרכיב לעצמו שירות מנצח במחיר שמתאים לו.

 

עדיין אין לכם STINGTV? חבל, החודש הראשון עלינו!

לחודש נסיון חינם