12 דברים שלא ידעתם על המפץ הגדול ולא העזתם לשאול כי הייתם מקבלים מבט מתנשא משלדון

החודש, המפץ הגדול מגיעה לסוף הסופי בהחלט שלה, אחרי 12 עונות קורעות ולימודיות כאחד! לפני שנתחיל להתייפח, הנה 12 דברים שלא ידעתם על הסדרה – ואין שום סיבה שתצטרכו לדעת אותם – אבל היה לנו קצת זמן פנוי, אז קבלו:   1. אמא של שלדון מ'המפץ' היא אמא של אמא של שלדון מ'שלדון הצעיר'. ???  רגע,…

החודש, המפץ הגדול מגיעה לסוף הסופי בהחלט שלה, אחרי 12 עונות קורעות ולימודיות כאחד! לפני שנתחיל להתייפח, הנה 12 דברים שלא ידעתם על הסדרה – ואין שום סיבה שתצטרכו לדעת אותם – אבל היה לנו קצת זמן פנוי, אז קבלו:

 

1. אמא של שלדון מ'המפץ' היא אמא של אמא של שלדון מ'שלדון הצעיר'. ??? 

רגע, מה..?!
לורי מטקף, שמשחקת את מרי קופר במפץ הגדול, היא אמא של זואי פרי, שמשחקת את מרי קופר ב"שלדון הצעיר". למקרה ותהיתם איך הצליחו למצוא שחקנית כל כך דומה עבור התפקיד הזה.

אגב שחקנים מסדרות אחרות, את לורי מטקף אתם אולי זוכרים בתור ג'קי, האחות הקטנה של רוזאן. והחדים שביניכם בטח זוכרים גם את ג'וני גלקי (לנארד) ואת שרה גילברט (לזלי ווינקל) מ'רוזאן'; הם שיחקו שם את דרלין ואת דייויד, בן הזוג שלה. ג'וני גלקי שיחק גם עם מים ביאליק (איימי) ב'בלוסום'.

לורי מטקף וזואי פרי - אמא של שלדון

לורי מטקף וזואי פרי – אמא של שלדון

 

 

2. השיר "Soft Kitty" של שלדון מבוסס על שיר ילדים אוסטרלי משנת 1937, על פי לחן של שיר ערש פולני עממי. השיר, שנקרא במקור "Warm Kitty", בוצע כמה פעמים בסדרת הילדים האוסטרלית הוותיקה "Play School". ?

המפיק של המפץ, ביל פריידי, שמע את השיר בהצגת בית ספר של הבת שלו, והחליט להשתמש בשיר בסדרה.

בשנת 2015 תבעו הילדים של יוצרת השיר את המפץ הגדול, על הפרת זכויות יוצרים. ב-2017 השופטת פסקה שהתובעים לא הוכיחו שיש להם זכויות יוצרים על מילות השיר, והתביעה נדחתה.

 

3. אם תסתכלו טוב טוב על המקרר בדירה של שלדון ולנארד, תוכלו לראות שהחל מפרק 15 של עונה 8 והלאה, הודבקה עליו תמונה קטנה של אמא של הווארד. זאת מחווה של יוצרי הסדרה לשחקנית קרול-אן סוזי, ששיחקה את (הקול של) אמא של הווארד, ונפטרה כמה חודשים לפני שידור הפרק הזה, בעקבות מאבק במחלת הסרטן.

התמונה של אמא של הווארד

התמונה של אמא של הווארד

 

4. מה שם המשפחה של פני?
נו, בואו נראה אתכם! אחרי 12 עונות ואחרי שהמשפחה שלה (בעיקר האבא, וויאט) הופיעו כמה וכמה פעמים בסדרה, איך יכול להיות שאתם לא יודעים?!
צ'אק לורי, יוצר הסדרה, טען פעם בראיון ששם המשפחה של פני הוא "ברינגטון", אבל משום מה מעולם לא אמרו את השם בסדרה.

אם זה עוזר לכם, אז בעונה 9, אחרי שהם התחתנו, פני אימצה את שם המשפחה של לנארד, הופסטדר.

פני משהו הופסטדר

פני משהו הופסטדר

 

5. לשחקנית מים ביאליק (איימי) יש באמת דוקטורט במדעי המוח. נשבעים! תבדקו את זה!
חוץ מזה, מים ביאליק היא פרו ישראלית פעילה, יהודייה (מגדירה את עצמה "יהודייה אורתודוקסית מודרנית"), יש לה תואר ראשון בעברית והיא דוברת עברית שוטף! והיא אפילו קרובה רחוקה של חיים נחמן ביאליק.

ביום העצמאות ה-70 של ישראל, היא הוזמנה להדליק משואה בטקס הדלקת המשואות השנתי, אבל לא יכלה להגיע, כי שלדון לא נתן לה לנסוע…

מים ביאליק - אחת משלנו

מים ביאליק – אחת משלנו

 

6. בעונה 5, לנארד מתמודד עם הבריון שהתעלל בו בביה"ס, ג'ימי ספקרמן. את התפקיד של ג'ימי משחק לאנס ברבר, שמשחק את אבא של שלדון ב'שלדון הצעיר'.

לאנס ברבר - בריון או אבא מסור?

לאנס ברבר – בריון או אבא מסור?

 

7. ג'רי אוקונל, שמשחק במפץ את ג'ורג', האח הגדול של שלדון, בכלל צעיר בשנה מג'ים פרסונס, שמשחק את שלדון.

ג'רי אוקונל - ג'ורג'י אח של שלדון
ג'רי אוקונל – ג'ורג'י אח של שלדון

 

8. בתור ילד, קונאל נאייר (ראג') היה דלוק על השחקנית ששיחקה את וויני קופר ב"שנות הקסם" (דניקה מקקלר). בפרק 13 של עונה 1 של המפץ, ראג' מציין ש"השחקנית ששיחקה בשנות הקסם היא גם מאוד חכמה". בפרק 12 של עונה 3, ראג' מכיר את אבבי (מקקלר) במסיבה של האוניברסיטה, והם מתמזמזים קצת.

ריץ' פור דה סטארז, אסטרופיזיקאי מקסים שכמוך! ?

קונאל נאייר ודניקה מק'קלר

קונאל נאייר ודניקה מק'קלר

 

9. מליסה ראוך (ברנדט) נכנסה להריון פעמיים במהלך הסדרה, והכותבים שילבו את ההריונות בתוך העלילה. ההריון הראשון של ראוך הסתיים בהפלה, אבל מהר מאוד אח"כ היא נכנסה שוב להריון וילדה. זה מסביר למה בסדרה היא נכנסה להריון שוב כל כך מהר אחרי שילדה את האלי.

המפץ הגדול - מליסה ראוך

המפץ הגדול – מליסה ראוך

 

10. השחקנים באמת מנגנים על הכלים שהם מנגנים עליהם בסדרה; ג'וני גלקי מנגן על צ'לו, מים ביאליק מנגנת על נבל, סיימון הלברג (הווארד) הוא פסנתרן מקצועי, קונאל נאייר מנגן על גיטרה וג'ים פרסונס מנגן על קלידים, חלילית ועל ת'רמין.

הת'רמין, אגב, נחשב לאחד הכלים היותר קשים לניגון.

ראג' והווארד - "טביעות רגליים על הירח"

ראג' והווארד – "טביעות רגליים על הירח"

 

11. בכל הפעמים שהדמויות בסדרה אוכלות, זה אוכל אמיתי ולא פרופס. אבל השחקנים כמעט ולא אוכלים באמת בסצנות האלה, אלא בעיקר משחקים עם האוכל שלהם ועושים כאילו הם לועסים.

קיילי קווקו (פני) סיפרה באינסטגרם שלה, שאחרי כל סצנה כזאת – שבה הם (לא) אוכלים – הם אוספים את כל האוכל שנשאר ותורמים אותו.

המפץ הגדול - בתיאבון

המפץ הגדול – בתיאבון

 

12. כל המשוואות, הנוסחאות והתיאוריות המדעיות שמוצגות לאורך הסדרה, נבדקות ומאומתות ע"י מדענים אמיתיים מאונ' קליפורניה לפני שהן מוצגות בפרק. המדענים מוודאים שהתיאוריות לא מופרכות מדיי ושכל הנוסחאות והמשוואות אמינות יחסית.

מדע, מדע בכל מקום

מדע, מדע בכל מקום

 

יש משהו ששכחנו? בואו לפייסבוק שלנו וגלו לנו!

 

™ & © 2012 Warner Bros. Entertainment Inc.

™ & © 2014 Warner Bros. Entertainment Inc.

™ & © 2015 Warner Bros. Entertainment Inc.

™ & © 2016 Warner Bros. Entertainment Inc.

©2017 CBS Broadcasting, Inc.

©2017 CBS Broadcasting, Inc. © 2017 WBEI.

©2018 CBS Broadcasting, Inc.

© 2018 WBEI.

™ & © Warner Bros. Entertainment Inc. ©2010 CBS BROADCASTING INC.