דוקו מיוזיק – ההופעה הכי טובה בעיר

בחודשים האחרונים השקענו והבאנו לכם מלא סרטי דוקו על המוסיקאים הגדולים והמשפיעים ביותר בגלקסיה, כאלה שהמציאו ז'אנרים, פיתחו טכניקות ייחודיות, שינו את עולם המוסיקה, או פשוט אחראים על מלא להיטים. היה לנו ממש קשה לבחור רק 4 מתוך כל העשרות. אז קצת סבלנות, תכף מתחיל הסולו.     קלפטון – חיים שלנו ב-12 תיבות זוכרים…

בחודשים האחרונים השקענו והבאנו לכם מלא סרטי דוקו על המוסיקאים הגדולים והמשפיעים ביותר בגלקסיה, כאלה שהמציאו ז'אנרים, פיתחו טכניקות ייחודיות, שינו את עולם המוסיקה, או פשוט אחראים על מלא להיטים. היה לנו ממש קשה לבחור רק 4 מתוך כל העשרות. אז קצת סבלנות, תכף מתחיל הסולו.

 

 

קלפטון – חיים שלנו ב-12 תיבות

זוכרים את הקטע הזה ממופע שנות ה-70, כשהכומר דייב מבקש מאריק והייד לצייר את אלוהים – והם מציירים את קלפטון? אז אנחנו לגמרי מזדהים.
כן, אנחנו מעריצים עיוורים של קלפטון; כל תו, כל פיק-אפ שמתרומם, כל שת"פ מדהים-אך-שולי עם בי.בי קינג או ג'ימי פייג', בכל פעם שקלפטון היה ציפור בחצר, כשהוא היה "דרק" או כשהוא היה הקרם דה לה קרים – אנחנו שם, מהופנטים ומריירים.
הדוקו הזה העיף לנו את הפנדר, כי הוא מכיל ראיונות נדירים עם קלפטון, שמדבר על הכל הכל הכל: על הילד שלו שנהרג, על המאבק בסמים ואלכוהול, על הטראומה מההורים האמיתיים שלו, על הקטע המלוכלך עם אשתו של ג'ורג' האריסון, ועל המוסיקה, שבזכותה הצליח להתגבר על כל המכשולים.
בין היתר, הדוקו הזה מכיל גם ראיונות וקטעי ארכיון עם הנדריקס, בי.בי קינג, ג'ורג' האריסון ועוד. אנחנו עוד מעט נלך הביתה ונצפה בו בפעם השלישית, ממליצים לכם לצפות לפחות פעם אחת:
'אריק קלפטון: החיים ב-12 תיבות'

 

קלפטון - החיים ב-12 תיבות

קלפטון – החיים ב-12 תיבות

לא סתם אלטון ג'ון, סר אלטון ג'ון בשבילכם!

איך בוחרים רק 20 שירים מתוך כל הרפרטואר של אלטון ג'ון?
אתם לא צריכים, עשינו את זה בשבילכם: סיכום של 5 עשורים של קריירה מהממת, קטעי וידאו ביתיים, קטעי ארכיון וראיון מקיף עם אלטון בעצמו.
בסרט משתתפים גם מוסיקאים וחברים כמו רוד סטיוארט, בון ג'ובי, אד שירן, וכמובן, סטינג )לא אנחנו, ההוא מהמשטרה ?).
והנה משהו קטן שלא ידעתם על אלטון: הוא כוכב הרוק המערבי הראשון שהופיע גם בישראל וגם בברה"מ לשעבר ב-1979! כבוד! נראה לנו.
אלטון ג'ון: השיר הטוב ביותר

 

אלטון ג'ון: השיר הטוב ביותר

אלטון ג'ון: השיר הטוב ביותר

ילד, תעזוב את הפח ותעלה על הגרוטאה שלך!

אם לא שמעתם שלהקת "ילד אוכל מפח" התפרקה, אז תנו לנו להרגיע אתכם: היא מתאחדת!
אם לא שמעתם על להקת "ילד אוכל מפח", אז חבל לכם על הזמן מה פספסתם:
איתי זבולון (יניר האחמש), טל טירנגל (טלוויזיה מהעתיד, תירס סקסואל), דור מוסקל (ערוץ הכיבוד) ורותם קפלנסקי הולכים לאיבוד בדרך לפסטיבל טבע במדבר, ונאלצים להצטרף למסע גרוטראלי (אמיתי אמיתי) על גרוטאות שטח, כדי להספיק להגיע לפסטיבל בזמן לאיחוד המרגש שלהם.
הסרט ההזוי הזה צולם בזמן המסע של תחרות 'גרוטראלי' החודשית, הצוותים, הלוקיישנים, הגרוטאות – הכל אורגינל:
גרוטראלי – שובם של "ילד אוכל מפח"

 

גרוטראלי - שובם של "ילד אוכל מפח" | צילום: אייל מור

גרוטראלי – שובם של "ילד אוכל מפח" | צילום: אייל מור

ספוילר: הוא מת בסוף

לא נחפור לכם על זה שאריק איינשטיין הוא "הכי ישראלי שיש" (לטוב ולרע), כי כולם כבר יודעים את זה.
מה שאתם אולי לא יודעים, זה שבמשך 50 שנה ו-30 אלבומים, איינשטיין היה מאמין גדול בשיתופי פעולה גם עם מוסיקאים צעירים שצריכים את הפּוּש וגם עם מוסיקאים ותיקים כמוהו. אתם בכלל לא מבינים כמה מוסיקאים בישראל יכולים לספר לכם איזה כיף זה לקבל טלפון מאריק איינשטיין בזמן שהקריירה שלהם עוד מדשדשת, ולקבל ממנו את ההזדמנות הכי גדולה של חייהם במתנה. חלק גדול מהם עדיין חייבים לו את ההצלחה שלהם.
אריק איינשטיין: שיר אהבה סטנדרטי

 

אריק איינשטיין: שיר אהבה סטנדרטי | צילום: ז'ראר אלון | באדיבות אשר ביטנסקי

אריק איינשטיין: שיר אהבה סטנדרטי | צילום: ז'ראר אלון | באדיבות אשר ביטנסקי

עוד דוקו מיוזיק שתמצאו ב-STINGTV:

הביץ' בויז, קורט קוביין, איגלז אוף דת' מטאל בבטקלאן, לאונרד כהן, מילה זו מילה (היפ הופ), גרייס ג'ונס, פרנק זאפה, ספרינגסטין, דייויד בואי, אואזיס, אלביס, ביטלס, ג'ורג' מייקל, ג'ניס ג'ופלין ועוד מלאאאאאאאא בחבילת הסדרות או בחבילת הסרטים וכמובן בחבילה המשפחתית.