5 סדרות ישראליות שאם עוד לא צפיתם בהן אז צאו מפה מיד!

כמו שאמר פעם ד"ר שלדון קופר, "אנחנו חיים בעידן הזהב של הטלוויזיה". בעשור האחרון, הפקות ענק התחילו לעבור מהקולנוע לטלוויזיה, סדרות הופכות בקלות למשהו אפּי ובלתי נשכח, וכל מה שאנחנו מחפשים היום – זה עוד סדרה לעשות עליה בינג' ב-VOD. אנחנו לא מדברים רק על סדרות מחו"ל, אלא גם על סדרות ישראליות. לא מעט סדרות…

כמו שאמר פעם ד"ר שלדון קופר, "אנחנו חיים בעידן הזהב של הטלוויזיה". בעשור האחרון, הפקות ענק התחילו לעבור מהקולנוע לטלוויזיה, סדרות הופכות בקלות למשהו אפּי ובלתי נשכח, וכל מה שאנחנו מחפשים היום – זה עוד סדרה לעשות עליה בינג' ב-VOD. אנחנו לא מדברים רק על סדרות מחו"ל, אלא גם על סדרות ישראליות. לא מעט סדרות ישראליות מצליחות לאחרונה לשבור את תקרת הזכוכית הישראלית ולככב בחו"ל. הכנו לכם כאן רשימה של כמה סדרות ישראליות שכבר נמכרו לאולפנים בחו"ל, וכמה שבטח יימכרו בקרוב, אז כדאי לכם לצפות בהן כבר עכשיו.

 

פאודה

באמת, מה כבר אפשר לכתוב על פאודה? הסדרה הישראלית אולי הכי מצליחה אבר, עם יותר מ-10 פרסי אקדמיה, נקנתה ע"י נטפליקס, קהל מעריצים אדוק ברחבי העולם וקאסט סופר-מוכשר.
את פאודה יצרו ליאור רז ואבי יששכרוף והיא מבוססת על השירות שלהם בדובדבן. לנו אישית כבר נמאס לשמוע את 3 המילים "הסכסוך הישראלי-פלסטיני", אבל רז ויששכרוף הצליחו להציג את הסכסוך בצורה אולי הכי קרובה למציאות. כמו במציאות, אין שחור או לבן, רק מלא מלא אפור; גם למחבל הכי נתעב ורצחני שידע המזרח התיכון – יש משפחה וחברים ורגעים מעוררי הזדהות. גם ללוחם הכי מיומן ולגיבור ישראל מדופלם – יש רגעי חולשה וצדדים אפלים.
קשה לנו, כישראלים, לקבל סצנה שבה רב-מרצחים מוצג באור חיובי, סקסי, בדיוק כמו שקשה לנו לראות לוחם-על עושה משהו לא מוסרי, שלא לומר לא חוקי.
הקושי הזה שיש לנו כישראלים לראות את עצמנו מוצגים לפעמים באור שלילי ואת האויבים שלנו באור חיובי –זה באופן אירוני בדיוק מה שהפך את הסדרה לכל-כך מוצלחת ומציאותית קודם בישראל ואח"כ בשאר העולם.

 

פאודה

פאודה, צילום: אוהד רומנו

 

 

 

על הספקטרום

על הספקטרום היא משהו כל כך מיוחד, שבאמת לא ראינו שום דבר שדומה לה בטלוויזיה קודם. משהו בין קומדיה לדרמה על 3 אנשים בני כמעט 30, שנמצאים על הרצף האוטיסטי ומראה איך הם מתמודדים עם העולם ואחד עם השני. הסדרה כבר הספיקה לזכות בפסטיבל Series Mania בפרס 'הסדרה הבין-לאומית הטובה ביותר' ועשתה המון המון רעש מאז שיצאה.
עם קאסט כשרוני וייחודי כמו ניב מג'ר, נעמי לבוב, בן יוסיפוביץ', רותי הולצמן, אבי דנגור ועוד, אנחנו מוצאים את עצמנו נקרעים מצחוק בסצנה אחת, מעקמים שפתיים בעצבים בסצנה הבאה, מנגבים דמעה בסצנה שאחריה, ושוב נקרעים מצחוק בסצנה המסיימת של הפרק.
אין עוד שום דבר כמו 'על הספקטרום' בטלוויזיה ואנחנו ממליצים לכם לראות אותה לפני שגם היא נמכרת לחו"ל. שלא תגידו שלא הזהרנו!

 

על הספקטרום

על הספקטרום, צילום: אוהד רומנו

 

ככה זה

אסי כהן ודנה מודן עוברים מסיפור אהבה דפוק אחד לסיפור אהבה אחר – אפילו יותר דפוק. ואחרי הזוגיות המסובכת שלהם ב'אהבה זה כואב', הם עוברים לזוגיות כל כך מסובכת, שהיא מתחילה בזה שדנה מקבלת התקף לב בזמן שאסי, השכן שלה, מנסה להתאבד.
'ככה זה' היא מצחיקה-דוחה. יש קסם תמהוני בלראות שני אנשים בוגרים, שאפשר לומר שוויתרו על עצמם פיזית ונפשית, נפגשים בנסיבות הגרועות ביותר, ומפתחים זוגיות עקומה והזויה. "איכות החומר" בסדרה הזאת היא קצת פחות "איכות" וקצת יותר "מעאפניות החומר", אבל ככה זה גם במציאות; רובנו הרבה יותר מעאפנים ודפוקים ממה שהטלוויזיה והקולנוע רוצים להציג אותנו.

 

ככה זה

ככה זה, צילום: אוהד רומנו

 

האחיות המוצלחות שלי

שלוש אחיות בוגרות נשארות לבד אחרי שההורים שלהן נוטשים אותן לטובת טיול בחו"ל.
מה? לא נשמע מעניין מספיק?
אז נוסיף שגורי אלפי ביים, נלי תגר מככבת ושהסדרה זכתה ב-4 פרסי אקדמיה.
עדיין לא מספיק?
אז האחות הגדולה, דנה סמו, היא מורה בתיכון שמתקשה לצאת מהארון מול המשפחה שלה.
האחות האמצעית, נלי תגר, היא בחורה מפונקת ונאיבית, שלא לומר אפילו פקאצה.
האחות הקטנה, טס השילוני, היא החיילת הדכאונית.
תוסיפו לזה קרקס של שחקנים אורחים: גלעד כהנא, ערן זרחוביץ', ירון לונדון, דפני ליף, טונה ועוד מלאאאאאאאא.
אחת הסדרות המצחיקות והמדוברות של 2016, שחזרה לעונה שנייה ומוצלחת ב-2018. אנחנו מחכים על המזח לעונה השלישית.

 

האחיות המוצלחות שלי

האחיות המוצלחות שלי, צילום: אוהד רומנו

 

תאג"ד

התחלנו את הכתבה עם פאודה, הסדרה הצבאית שמצליחה גם בחו"ל, והנה הגענו ל'תאג"ד', סדרת המקור המצליחה ביותר בכל הזמנים של yes, שנמכרה לאחרונה לאולפני פאראמאונט והולכת לעבוד עיבוד אמריקאי ע"י רון פאקינג הווארד.
'תאג"ד' מספרת את הסיפור של חובשים בגדוד צנחנים 33. הסדרה מלאה באקשן, דרמה וטוויסטים בעלילה. גם כאן אנחנו מקבלים סיפורים צבאיים יחד עם בעיות אישיות, חברויות ויריבויות. הקאסט מאוד רחב וההפקה מקורית במיוחד (בצה"ל לא הסכימו לזרום עם הסדרה, וההפקה הייתה צריכה ליצור בסיס צבאי מאפס).
עד שתצא הגרסה האמריקאית, אנחנו מחכים לעונה השנייה כמו שסדירניקים מחכים לרגילה.

 

תאג"ד

תאג"ד, באדיבות ורד אדיר