2 סדרות פופולאריות שבוטלו במפתיע

יש פעמים שרייטינג משוגע, כוכבי ענק ובאז מטורף לא יכולים להציל סדרה. למה? הכל בפוסט רוזאן 2018 רוזאן חזרה בקול סערה, כמו שהיא אוהבת, 21 שנים אחרי העונה התשיעית והמאוד מוזרה. באמצע 2017 התחיל הדיבור על איחוד ועל עונה חדשה, ובאמת בתחילת 2018 קיבלנו את העונה העשירית, שאשכרה הייתה ממש מצחיקה ומעניינת כמו (רוב) העונות…

יש פעמים שרייטינג משוגע, כוכבי ענק ובאז מטורף לא יכולים להציל סדרה.
למה? הכל בפוסט

רוזאן 2018

רוזאן חזרה בקול סערה, כמו שהיא אוהבת, 21 שנים אחרי העונה התשיעית והמאוד מוזרה.
באמצע 2017 התחיל הדיבור על איחוד ועל עונה חדשה, ובאמת בתחילת 2018 קיבלנו את העונה העשירית, שאשכרה הייתה ממש מצחיקה ומעניינת כמו (רוב) העונות הקודמות של הסדרה.
מודים שציפינו להשתפכות נוסטלגית מיותרת, אבל הקאסט והכותבים עשו עבודה באמת מעולה, והעונה העשירית של רוזאן הייתה הצלחה פסיכית.
כל כך פסיכית, שדונלד טראמפ (מומחה רייטינג כשלעצמו ונשיא ארה"ב בזמנו הפנוי) התקשר לרוזאן בר כדי לברך אותה על ההצלחה.
העונה העשירית של הסדרה קיבלה ציון אדיר של 75% באתר 'רוטן טומייטוז' ושברה שיאי רייטינג ברשת ABC ובכלל, כשהיא עוקפת סדרות קאלט כמו המפץ הגדול ומשפחה מודרנית.
משהו כמו 1 מתוך כל 10 אמריקאים צפה בפרק הפתיחה של הסדרה, שזה מלא… ורשת ABC כבר סגרה עם רוזאן על עוד עונה אחרי הטרפת שיצרה עונה 10.
אבל דיברנו בהתחלה על איך רוזאן אוהבת ליצור סערות, אז זה לטוב ולרע.

רק חודשיים אחרי שסגרה על עוד עונה, וממש אחרי שנגמרה העונה העשירית המוצלחת, רוזאן צייצה בטוויטר כל מיני ציוצים מוזרים ומביכים, כשהעיקרי שבהם היה ציוץ גזעני-משהו על היועצת לשעבר של אובמה, ואלרי ג'ארט. רוזאן כתבה על ג'ארט שהיא נראית כאילו "האחים המוסלמים וכוכב הקופים עשו ילד".
"מה כל כך גרוע וגזעני בציוץ הזה?" אתם שואלים? ואלרי ג'ארט נולדה באיראן ויש לה שורשים אפרו-אמריקניים.
אז יש פה רמיזה גזענית לגבי המוצא האיראני שלה, ורמיזה עוד יותר גזענית לגבי השורשים האפרו-אמריקניים שלה.
הקהל האמריקאי חובב הפוליטקלי-קורקט רעש וגעש בגלל הציוצים המוזרים, ובמיוחד הציוץ המיותר והמביך על ג'ארט, שגרר מלא שיתופים וגינויים מכל הצדדים.
אפילו חלק מהכותבים ומהקאסט יצאו נגד הציוץ של רוזאן ותקפו אותה הכי ציבורי שאפשר.
הרעש עשה את שלו, ורשת ABC החליטה בצעד חריג ודרמטי לבטל את העונה ה-11 המצופה, ולגנוז גם את כל השידורים החוזרים של הסדרה לדורותיה.
כל זה כדי להבטיח שרוזאן בר, עכשיו אויבת העם, לא תקבל עוד שקל מתמלוגים על הסדרה שלה.
אם רוזאן הצליחה לשבור שיאי רייטינג בעונת "התחייה" העשירית, אז הציוצים שלה כנראה שברו שיא שלילי עולמי בביטול של אחת הסדרות המצליחות בהיסטוריה.

בסוף, אחרי אלף אלפי התנצלויות, פשרות ופגישות עם הנהלת רשת ABC, החליטה הרשת לצאת בספין-אוף על משפחת קונור, שיחליף בעצם את העונה ה-11 ובו רוזאן בר לא תשתתף בשום צורה. הרעיון, מסתבר, היה של רוזאן בעצמה, כדי שלפחות שאר הקאסט והעובדים לא יידפקו בגלל הפה הגדול שלה.
נראה שזה הצעד הראשון של רוזאן בדרך להיפטר מהטייטל "האישה השנואה ביותר באמריקה", אז תודה על זה, רוזי. 🙂

רוזאן ברר

 

בית הקלפים

עוד סדרה שבוטלה בשערורייתיות.
אבל אנחנו אוהבים שערוריות, אז קבלו: בית הקלפים עם קווין ספייסי התחילה ב-2013 כגלגול מחדש של "בית הקלפים" של ה-BBC מהניינטיז, והייתה מבוססת על הספר של מייקל דובס.
מהר מאוד הסדרה הפכה לתופעה בפני עצמה.
היא הייתה סדרת האונליין המקורית הראשונה שזכתה במועמדויות רציניות לאמי (33 אם לדייק), זכתה בטונה של פרסים וקיבלה דירוג ממוצע של כ-82% באתר 'רוטן טומייטוז'.
ואז, לקראת סוף 2017, משום מקום, נטפליקס הודיעה שהעונה השישית, שאמורה להתחיל צילומים בקרוב, תהיה גם האחרונה בסדרה.
לא ברור אם בצירוף מקרים, אבל הודעת הביטול של נטפליקס הגיעה רק כמה שעות אחרי שהשחקן אנתוני ראפפ סיפר בראיון לבאזפיד – שבשנת 1986 קווין ספייסי תקף אותו מינית, כשראפפ היה בן 14 במסיבה בבית של ספייסי.
צריך גם לזכור שבאותה תקופה, סוף 2017, התחיל קמפיין #metoo אחרי פרשת הארווי ויינסטיין, ואחרי שלהוליווד נמאס לחפות על הבולבולים הסוררים של הכוכבים והמפיקים שלה.
הטענה של ראפפ על ספייסי עשתה המון רעש במסגרת קמפיין #metoo, ולמחרת הראיון של ראפפ, נטפליקס הודיעה שהיא דוחה גם את הצילומים של העונה השישית עד להודעה חדשה.
מאז, נטפליקס הכריזה שהיא מחרימה את ספייסי ולא מתכוונת לעבוד איתו בשום צורה בעתיד, ושהעונה השישית והאחרונה של בית הקלפים תופק במהלך 2018, כשרובין רייט תהיה בתפקיד הראשי, במקום ספייסי המובך והמביך.
בינתיים, עדיין לא ברור מתי תצא העונה השישית. קווין ספייסי נראה מאז, נוהג בוואן בלי חלונות.
סתם סתם… יש לו נהג משלו.

קווין ספייסי - בית הקלפים