17 דברים שלא ידעתם על Family Guy

לכבוד העונה ה-17, שמתקרבת אלינו בקצב השיפּופּי, הנה כמה דברים שלא ידעתם על הסדרה ואין שום צורך שתדעו אותם.   1. כולם שונאים את מג ומתנכלים אליה, פשוט כי כל הכותבים של הסדרה הם גברים מבוגרים, שאין להם מושג איך לכתוב לילדה טינאייג'רית, אז הפתרון היה להפוך אותה לשק חבטות. הכותבים הודו בזה בעצמם. 2….

לכבוד העונה ה-17, שמתקרבת אלינו בקצב השיפּופּי, הנה כמה דברים שלא ידעתם על הסדרה ואין שום צורך שתדעו אותם.

 

1. כולם שונאים את מג ומתנכלים אליה, פשוט כי כל הכותבים של הסדרה הם גברים מבוגרים, שאין להם מושג איך לכתוב לילדה טינאייג'רית, אז הפתרון היה להפוך אותה לשק חבטות. הכותבים הודו בזה בעצמם.

2. סת' מקפרלן, יוצר הסדרה, משחק אותה נואש לזכות באמי; לאורך הסדרה יש מלא אזכורים מצד פיטר גריפין לנושא, והפרק הראשון של עונה 16 נקרא "פרק זוכה האמי". הפרק היה מורכב מהמון רפרנסים לסדרות אחרות שזכו באמי. בתכלס, מקפרלן זכה בינתיים ב-7 פרסי אמי על "איש משפחה", אז חאלאס להתבכיין!

 

סת' מקפרלן | איש משפחה, Family Guy, פאמילי גאי

סת' מקפרלן

 

3. בשיר הפתיחה בעונות הראשונות, הרבה צופים חשבו שסטואי שר "F'n cry" (יעני "פאקינג לבכות") במקום "Laugh and cry". מתישהו בעונה השלישית מקפרלן הקליט מחדש את הקטע של סטואי כדי שיהיה ברור יותר. בפרק 10 של עונה 9 פיטר השיכור מתייחס לזה.

4. בסדרה צוחקים בכמה הזדמנויות על המיניות של ברוס ג'נר; בעונה 7 סטואי אומר לבריאן במפורש שברוס ג'נר הוא אישה. בערך 5 שנים אחרי, וברוס ג'נר הפך לקייטלין ג'נר, הטרנסית המפורסמת בעולם. פסיכי!

5. סת' מקפרלן אוהב לצחוק על 'בנות גילמור' בסדרה, אבל הוא לא יגלה לכם שהוא בעצמו השתתף ב-3 פרקים של 'בנות גילמור'.

6. לאורך הסדרה, כמעט כל הדמויות הראשיות – וכמה דמויות משניות – התאשפזו בביה"ח של קוהוג. רוב הפציעות נגרמו בגלל פיטר והשטויות שלו.

 

איש משפחה, Family Guy, פאמילי גאי

פאמילי גאי | Fox Broadcasting

 

7. לא ברור מי מהדמויות בסדרה מבין מה סטואי אומר; בעונות הראשונות אף אחד במשפחה חוץ מבריאן לא מבין אותו בכלל. בעונות יותר מאוחרות, התגובות של המשפחה יכולות להתפרש כאילו הם מבינים אותו וגם כאילו הם לא מבינים אותו. בקיצור, מתי שנוח להם הם מבינים אותו, וגם על זה צוחקים די הרבה בסדרה.

 

סטואי | איש משפחה, Family Guy, פאמילי גאי

סטואי | פאמילי גאי | FOX Broadcasting

 

8. סת' מקפרלן יצא במשך תקופה עם אמיליה קלארק (חאליסי כפרה עליה). כולנו עדיין מחכים שהיא תגיע להופעת אורח בקוהוג.

9. קארי פישר זצ"ל, הנסיכה ליאה המקורית מסטאר וורז, היא הקול של אנג'לה, הבוסית המעצבנת של פיטר. "אנג'לה" גם השתתפה באחד מפּרקי המחווה לסטאר וורז בסדרה, וגילמה שם דווקא את מון מות'מה, הפוליטיקאית המניאקית. אגב, הדמות של אנג'לה מבוססת על ג'ואנה, הבוסית המעצבנת של רייצ'ל ב'חברים'.

 

פרק מחווה לסטאר וורס | איש משפחה, Family Guy, פאמילי גאי, star wars, starwars

פרק מחווה לסטאר וורס | פאמילי גאי | Fox Broadcasting

 

10. כשהסדרה רק התחילה, המון צופים היו בטוחים שמי שעושה את הקול של סטואי – זה דייויד הייד פירס (ניילס מ'פרייז'ר'). אז לא, זה מקפרלן.

11. בפרק בו קווגמאייר מגלה את נפלאות הפורנו באינטרנט, אפשר לראות שיד שמאל שלו הופכת שרירית. אבל בפרק בו הוא מנגן עם פיטר, הוא מנגן עם יד ימין.

12. קוהוג היא עיירה פיקטיבית. "קוהוג" זה בכלל סוג של צדפה קשיחה.

13. ההתחלה של הפתיח, כשלויס מנגנת על הפסנתר ושרה עם פיטר, היא מחווה לפתיח של 'הכל נשאר במשפחה' של ארצ'י באנקר.

 

 

14. הקול של כריס מבוסס על הקול של 'באפלו ביל', הרוצח מ'שתיקת הכבשים'. בפרק 13 של עונה 7 כריס מחקה את הסצנה מ'שתיקת הכבשים', כשהוא רוקד בדראג מול המראה, כמו באפלו ביל.

15. למרות שאדם ווסט, שמשחק את ראש העיר ווסט, נפטר ב-2017, ב Family Guy ממשיכים להנציח את הדמות של ראש העיר ווסט, באמצעות קטעים שווסט הקליט לפני שמת, וקטעים מוקלטים אחרים שלא נכנסו לעריכה עד עכשיו.

16. הפרק בעונה 11, בו פיטר מתחבר עם מוסלמי שמתגלה כטרוריסט – נאסר לשידור ע"י הרבה רשתות בארה"ב אחרי ששודר רק פעם אחת. הבעיה לא הייתה הפוליטיקלי קורקט כלפי מוסלמים, אלא העובדה שכמה שבועות אחרי שהפרק שודר – קרה פיגוע הטרור במרתון בוסטון. כאילו זה לא צירוף מקרים מספיק מטורף, באותו הפרק יש סצנה, בה פיטר דורס למוות המון אנשים במרתון בוסטון…

 

 איש משפחה, Family Guy, פאמילי גאי | עונה 11

פאמילי גאי – עונה 11 | FOX Broadcasting

 

17. הפרק בעונה 8, שבו לויס מתנדבת להיות אם פונדקאית עבור זוג חברים, ובסוף עושה הפלה אחרי שזוג החברים מת – גם נאסר לשידור בארה"ב ע"י רשת FOX, בגלל שהוא נחשב בעיניהם קיצוני מדיי. לפחות ב-STINGTV אין כאלה צנזורות!

 

עונה 17 של 'איש משפחה' עולה בסטינג ב-20.10, מיד אחרי מבזק החדשות עם טום טאקר!

עדיין אין לכם STINGTV? לכל חבילות הטלוויזיה שלנו