סדרת המתח הכי משובחת על המסך חוזרת לעונה אחרונה בהחלט

"הומלנד" מגיעה לנקודת הרתיחה שלה בעונה השמינית והאחרונה, שמחזירה את הסוכנת קרי מתיסון אל משימה נוספת שבה אסור לה להיכשל   אם יש דבר אחד שהדמות של קרי מתיסון (בכיכובה של קלייר דיינס) לימדה אותנו לאורך השנים – זה שהזמן עובר ממש מהר כשמצילים את האומה פעם אחר פעם. קשה להאמין, אבל הסדרה שעקבה אחרי…

"הומלנד" מגיעה לנקודת הרתיחה שלה בעונה השמינית והאחרונה, שמחזירה את הסוכנת קרי מתיסון אל משימה נוספת שבה אסור לה להיכשל

 

אם יש דבר אחד שהדמות של קרי מתיסון (בכיכובה של קלייר דיינס) לימדה אותנו לאורך השנים – זה שהזמן עובר ממש מהר כשמצילים את האומה פעם אחר פעם. קשה להאמין, אבל הסדרה שעקבה אחרי קצינת המבצעים הקשוחה מלווה אותנו כבר מ-2011. עם 7 עונות ו-84 פרקים שכבר מאחורינו. עכשיו היא חוזרת אלינו בפעם האחרונה, בעונת סיום שמנחיתה על מתיסון משימה גורלית נוספת.

עבור מי שהצליח לפספס את אחת מהסדרות הטובות של השנים האחרונות (תתביישו לכם), נזכיר שהדרך ש"הומלנד" התוותה לעצמה היא ממש לא מובנת מאליה. הסדרה שהתבססה על "חטופים" שלנו, התחילה עם עונה ראשונה מצוינת, וזכתה בפרסי גלובוס הזהב ובאמי לסדרת הדרמה הטובה ביותר. אלא שאחרי ההצלחה הסוחפת הגיעה תקופה בעייתית יותר, עם שתי עונות חלשות יחסית שהולידו ציוצים כועסים ופוסטים מתרעמים מצד צופים.

 

 

תגובה כזו יכלה בקלות להפיל סדרות אחרות, אבל "הומלנד" עברה תהליך שונה לגמרי. הסדרה לא רק שהצליחה להתרומם בחזרה במקום להידרדר, אלא אפילו הפתיעה בצורה שהצמידה אותנו שוב אל הספה. ההחלטות שקיבלו יוצרי "הומלנד" הרימו אותה בדיוק למקום שבו רצינו שהיא תהיה, עם קווי עלילה רלוונטיים, רגעי אקשן מעולים וגם כמה דמויות שהצלחנו (איך לא) להיקשר אליהן.

העונה השביעית, שהסתיימה באמצע 2018, שלחה את קרי למסע ברוסיה כחלק מצוות שהוביל הבוס שלה לשעבר, במטרה לאתר קצינה רוסית שהייתה מעורבת בקנוניה שנועדה לגרום לפיטורי הנשיאה האמריקאית. המשימה הזו אמנם הסתיימה בהצלחה, אבל קרי נתפסה ומצאה את עצמה נעולה בכלא הרוסי. כשהיא הוחזרה לבסוף לארצות הברית במסגרת עסקת שבויים, התברר שההתמודדות שלה עם הפרעה דו-קוטבית שימשה את השובים שלה – שמנעו ממנה טיפול תרופתי והביאו להידרדרות במצבה.

 

האם קארי שוב תציל את העולם? אל תפספסו!

 

ועם זאת, כמו שאפשר היה להבין כבר מפרק הפתיחה של העונה החדשה, המשבר הזה ממש לא גרם לקרי להוריד את הרגל מהגז. את העונה השמינית אנחנו מתחילים במרכז הרפואי שבו היא מתאוששת, בניסיון להתמודד עם פלאשבקים שמחזירים אותה אל הטראומה שחוותה. כלפי חוץ היא אמנם מנסה לשדר עסקים כרגיל, אבל הפערים בין ההחלמה הפיזית לבין אובדן הזיכרון מותירים אותה במצב של אי ודאות. בייחוד לאור כשלון בבדיקת הפוליגרף שעברה, שמעמיד אותה בחשד לבגידה.

אם חשבתם שזה אומר שהמשימה הבאה תתקיים בלעדיה, אתם יכולים כמובן להירגע. רגע אחרי שהיכולות של קרי מוטלות בספק, אנחנו זוכים לעדכון המיוחל על הלוקיישן שבו תתמקד העונה האחרונה. סול ברנסון, היועץ לביטחון לאומי לנשיא החדש, מתמנה לעמוד בראש המשא ומתן עם הטאליבן באפגניסטן, ולמרות הסטטוס של קרי הוא מעוניין לצרף אותה לנסיעה. מי שעוקב אחרי הסדרה באדיקות, זוכר שאי שם בעונה הרביעית קרי ניהלה את שלוחת הסוכנות באפגניסטן במבצע לחיסול אחד מראשי הטאליבן. כעת ברנסון מעוניין להיעזר בידע שלה כדי לתרום לתהליך המשא ומתן, במטרה להימנע מההשלכות הנוראיות של כשלון.

 

 

למרות המשבר הנפשי, הכאב הפיזי והפלאשבקים שגורמים לה לפקפק בעצמה, קרי מגיעה לקאבול בכוונה לעשות הכול כדי לעמוד במשימה. אלא שגם המפגשים הבלתי צפויים שמחכים לה שם, בהם ההיתקלות בקצין מבצעים רוסי בסוף הפרק הראשון, גורמים לה לתהות אם ייתכן שטעויות העבר עוד צפויות לרדוף אותה…

על רקע הקצב המהיר ושפע ההתרחשויות שקורות לאורך הפרק, אי אפשר שלא לעצור כדי לתת קרדיט לדיינס, שממשיכה לתרגם את הסיטואציות שקרי חווה לסצנות שאי אפשר להוריד מהן את העיניים. כשהיא נשאלת איך היא יכולה להיות בטוחה שלא מסרה מידע לרוסים, אפילו אנחנו מתלבטים לרגע עד כמה גדולים פערי הזיכרון שהיא מתמודדת איתם.

במובן מסוים, אפשר לומר שקרי של עונת הסיום סוגרת מעגל, מכיוון שהיא חווה את מה שעבר על בריידי בעונה הראשונה – היא משוחררת מהשבי וצריכה להתמודד עם העובדה שהיא נחשדת בריגול. בהתחשב בהיכרות שלנו עם היכולת שלה לצאת ממצבים כאלה, נראה שהעונה הקרובה צפויה לספק לנו את הפינאלה שחיכינו לו.