ממש לא מתכוון להרגיע: לארי דיוויד חוזר בעונה עשירית של הקומדיה הכי קורעת שיש

למה לכעוס בלב על הדברים הכי מרגיזים בעולם, אם אפשר לעשות מזה סדרה? העונה החדשה של "תרגיע" חוזרת, ואתם יכולים להיות בטוחים שגם הפעם לארי לא מתכוון לשתוק לרגע   הקורקינטים השיתופיים שנמצאים בכל מקום, מקלות הסלפי שהעלו את התיעוד האובססיבי לשלב הבא והיחס הקר מצד נותני שירות הם רק כמה מהדברים הקטנים שמעצבנים אותנו…

למה לכעוס בלב על הדברים הכי מרגיזים בעולם, אם אפשר לעשות מזה סדרה? העונה החדשה של "תרגיע" חוזרת, ואתם יכולים להיות בטוחים שגם הפעם לארי לא מתכוון לשתוק לרגע

 

הקורקינטים השיתופיים שנמצאים בכל מקום, מקלות הסלפי שהעלו את התיעוד האובססיבי לשלב הבא והיחס הקר מצד נותני שירות הם רק כמה מהדברים הקטנים שמעצבנים אותנו ברמה היומיומית. לרוב אנחנו פשוט שותקים לגביהם, או מקסימום מפרסמים איזה סטטוס כועס בפייסבוק, כי למה להתעצבן על מה שאי אפשר לשנות? לארי דיוויד לעומת זאת, החליט להיות יעיל יותר ולהקדיש סדרה שלמה לשאלה – מה היה קורה אם הוא היה אומר בדיוק מה הוא חושב, לכל אחד ובכל רגע נתון.

 

מאז ועד היום עברו כבר תשע עונות שלמות, ועכשיו הוא חוזר בעונה עשירית שבה הברקסים כרגיל נשארים בבית. כבר בפתיחת הפרק הראשון בעונה לארי מבטא במילים (ולפעמים גם במעשים) את מה שרבים מאיתנו חושבים על כמה מה"מכות" הבולטות של 2020. משם הוא עובר לשולחנות מתנדנדים בבתי קפה, משקאות חמים שמוגשים קרים מדי (טיפ: לטבול בהם את האף זה אף פעם לא רעיון טוב), וכמובן גם דיני ההתעלמות מאנשים באירועים חברתיים. וזה עוד לפני שהזכרנו את מה שיש לו לומר על יחסים עם האקסים, סיפורים על קעקועים והשאלה אלו שיחות לגיטימי לנהל בחדרי כושר.

 

 

בעולם שבו מעטות הן הסדרות שנותרות רלוונטיות עונה אחר עונה, כמעט בלתי נתפס לחשוב ש"תרגיע" נמצאת איתנו כבר 20 שנים (כן כן, העונה הראשונה שודרה אי שם בשנת 2000). הקומדיה מבית היוצר ובכיכובו של לארי, שמבוססת באופן חופשי על חייו, הצליחה לעשות את הכמעט בלתי אפשרי בזכות גרסה חדה, שנונה וצינית של אדם אחד בעל "כוח על" ספציפי מאוד. אנחנו מדברים כמובן על היכולת להיפטר באופן מוחלט ממנגנון הסינון, ולומר את מה שכולם חושבים על האנשים, הפעולות ואפילו החפצים הכי מעצבנים שיש.

 

היכולת הזו זכתה להזדהות סוחפת מצד הצופים ולביקורות חיוביות מדי עונה (וגם לשורה של פרסי אמי וגלובוס הזהב), ואי אפשר לומר שמדובר בהפתעה. שהרי בינינו, מי לא היה רוצה ולצאת נגד כל הפוליטיקלי קורקט והעוולות הקטנות בלי לחשוב פעמיים? היוצר, המפיק והקומיקאי שיצר עוד קודם לכן את "סיינפלד" יחד עם ג'רי, הצליח לשמר את כוח העל הייחודי הזה לאורך השנים. ועבור כל מי שעדיין חושש מהשפעת הזמן, הן שאפשר להירגע – לא רק שההומור שמזוהה עם הסדרה עדיין רלוונטי, אלא שהוא אפילו מצחיק מתמיד.

 

לא תצליחו להירגע! >> מצאו את החבילה המושלמת שתשאיר אתכם על הספה

 

לצד אירועי ה"תרגיע" הקלאסיים שנמצאים בבסיס הסדרה, בפרקים הקרובים מצפה לנו הרבה יותר. כבר בעונה התשיעית, ששודרה במהלך 2017, "תרגיע" החלה להתכתב עם נושאים רגישים ובולטים שסדרות רבות משתדלות שלא להיכנס אליהם. דייויד מעלה לדיון בשפה ההומוריסטית, חסרת הטאקט והצינית שלו גם תופעות מרכזיות ואקטואליות שמתרחשות בעולם האמיתי – החל ממהפכת ה-Metoo ועד דונלד טראמפ. היחס לכל אחת מהן מאופיין בסגנון הפרוע ונטול הקודים החברתיים שהוא כל כך אוהב.

 

 

לדיאלוגים הכועסים, הציניים והקורעים מצחוק שלו שותף גם יתר הקאסט, שבהתאם למסורת מגיע עם יכולות אלתור ראויות להערכה. מה שאומר שאם התגעגעתם לג'ף גרלין (שמשחק את מנהל האמנים שלו), סוזי אסמן (אשתו של ג'ף), שריל היינס (אשתו לשעבר של לארי) וג'יי. בי. סמוב (לאון, החבר שגר עם לארי), אין לכם מה לדאוג. בנוסף, משתתפים בעונה גם מגוון שחקנים אורחים, שחלקם מגלמים את עצמם ואחרים מגלמים דמויות שצצות להצחיק (ובעיקר להרגיז) את לארי.

 

למרות שיתר הדמויות בסדרה תופסות אותו כאדם נוירוטי ועקשן, החטא היחיד של לארי קשור לעיוורון המוחלט שלו כלפי קודים ומוסכמות חברתיות. ההתמקדות בפרטים הקטנים והצורך לעמוד על דעתו ממשיכים ללוות אותו גם בעונה החדשה, ואפילו שהם מצליחים לסבך אותו בצרות (או אולי בזכות העובדה הזו), אין ספק שמדובר בדבר הכי כיפי שקורה כרגע על המסך.