מה מתכנן הרוצח הסדרתי הכי אכזרי בעיר?

חוקר שנפל למלכודת של רוצח סדרתי והפך למשותק, מאחד כוחות עם בלשית צעירה שמתחקה בעקבות אותו פושע. המסע ללכידתו הופך למרוץ נגד הזמן, במטרה לאתר אותו לפני שיגיע לקורבן הבא   כל חובב סדרות פשע אמיתי (ואם אתם פה אז כנראה שגם אתם כאלה) יודע – שחצנות היא אף פעם לא תכונה חיובית כשמנסים להתחקות…

חוקר שנפל למלכודת של רוצח סדרתי והפך למשותק, מאחד כוחות עם בלשית צעירה שמתחקה בעקבות אותו פושע. המסע ללכידתו הופך למרוץ נגד הזמן, במטרה לאתר אותו לפני שיגיע לקורבן הבא

 

כל חובב סדרות פשע אמיתי (ואם אתם פה אז כנראה שגם אתם כאלה) יודע – שחצנות היא אף פעם לא תכונה חיובית כשמנסים להתחקות אחר רוצח סדרתי. לינקולן ריים (ראסל הורנסבי), קרימינולוג משפטי ומומחה מבריק לזיהוי פלילי, לא שותף לתובנות העמוקות שלנו ולכן בטוח שהידע האישי שלו הוא כל מה שנדרש כדי לתפוס רוצח סדרתי שידוע בכינוי 'אספן העצמות'. למרבה הצער, הוא מגלה באיחור שמדובר במלכודת אכזרית במיוחד, שמותירה אותו משותק פיזית וגם גוזלת ממנו את עבודתו.

'אספן העצמות: לינקולן', דרמת המתח החדשה שמבוססת על ספרו של ג'פרי דיבר, מתחילה ברגע בו ריים מאבד את כל מה שהכיר עד כה, הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית. שלוש שנים מאוחר יותר, השוטרת הצעירה והשאפתנית אמיליה זקס (אריאל קבל) נכנסת לתמונה כשהיא נתקלת בזירת פשע שמאפיינת את דפוסי התנהגותו של הרוצח שפגע בלינקולן.

 

המתח אף פעם לא נגמר >> מצאו את חבילת הטלוויזיה הכי מתאימה לכם

 

החוקר שמשתוקק לסגור את התיק שהרס את חייו, מבין שהגופה שהתגלתה היא רק הראשונה בדרך, ומחליט לקחת על עצמו את החקירה ולנהל אותה מתוך המעבדה שהקים בביתו. אמיליה הופכת לשותפה שלו, וגם לרגליים ולעיניים שלו בשטח. כעת המטרה של השניים היא להתחקות אחרי המסרים והסימנים שמשאיר הרוצח, לפני שיכה פעם נוספת בכיוון בלתי צפוי. אלא שקורבן נוסף מגלה שכיוון החקירה הראשוני לא היה מובן מאליו כמו שהבלשים חשבו.

הסיפור המותח הזה זכה לעיבוד קולנועי משובח כבר לפני 21 שנים, עם דנזל וושינגטון בתפקיד לינקולן ואנג'לינה ג'ולי כאמיליה. ועם זאת, הפיכתו לסדרה מבית NBC מעניקה לנו היכרות טובה יותר עם הדמויות, שללא ספק מוכיחות שהן ראויות לכך. על אף תאונת העבודה המצערת שלינקולן עבר, אין שום ניסיון להציג את הבלש בתור גיבור מושלם. ברור לנו מהר מאוד שמדובר באדם מורכב, שחשוב לו להוכיח את הרלוונטיות שלו בכל רגע נתון. הורנסבי מצליח לתת ללינקולן בעיבוד הנוכחי את החספוס המיוחד הזה, בייחוד כשאנחנו מקבלים הזדמנות להבין את החיבור העמוק של הדמות למקצוע.

עבודת הצוות המוצלחת של לינקולן ואמיליה הופכת להרבה יותר משיתוף פעולה חד פעמי, אחרי שלינקולן חוזר למשטרת ניו יורק בתור יועץ חיצוני. עם זאת, כשאספן העצמות מגלה שעוקבים אחריו ומבין שלינקולן חזר למשחק, יש לו כמה הפתעות משלו לספק. ואין צורך באזהרת ספויילר כדי להבין ששני הבלשים ממש לא רוצים לקבל אותן… אז אם אתם לא זוכרים מתי לאחרונה צפיתם בדרמת פשע טובה, מהסוג שכולל רגעי מתח שגרמו לכם להפיל את הפופקורן מהיד, בהחלט מצאתם את צפיית המאסט הבאה שלכם.